Інформація про здоров'я жінок
Незайманість
Менструація
Вагітність
Овуляція
Ендометрій
Ознаки вагітності
Контрацепція
Клімакс
Статті
 
Нові статті
Затримка місячних та набір ваги – який зв'язок?
Як зберегти жіноче здоров’я
Здоров’я та краса після 45 – поради для жінок
Про дітей
Модні тенденції
Поради для вагітних
Слухові апарати – що це?
Влияние потери слуха на отношения с близкими
Внимание: парацетамол опасен для женщин!
Тугоухость на высоких частотах связана с генетическими мутациями
Нет ничего невозможного




 
 

Контрацепція

Контрацепція - запобігання непланованій вагітності

Сучасна медицина дає можливість підібрати спосіб оберігання від вагітності відповідно до вимог практично будь-якої пари. Метод або препарат контрацепції повиннен призначати лікар-гінеколог. Бути в курсі переваг і недоліків того або іншого способу контрацепції повинна кожна жінка, яка веде або яка готується до статевого життя.

Вибираючи контрацептиви треба враховувати:
- ефективність способу контрацепції;
- нешкідливість контрацептивів для здоров'я;
- легкість початку і припинення використання;
- вартість;
- зручність у використанні.

Найкращий кращий метод контрацепції - повне утримується від статевого життя. У решті випадків навіть найнадійніший контрацептив не може дати 100% гарантії.

Методи контрацепції.
На сьогоднішній день є такі способи контрацепції:

Перерваний статевий акт. Спосіб контрацепції, коли чоловік витягує статевий член з піхви до виверження сперми. Це не кращий спосіб оберігання, по-перше, він ненадійний, а по-друге, психологічне навантаження на чоловіка виявляється дуже великим, оскільки він повинен постійно контролювати ситуацію.

Температурний і календарний методи. Він підходять тільки здоровим жінкам із стабільним менструальним циклом, ці методи попередження вагітності не зовсім надійні. Жінки нерідко помиляються в своїх розрахунках. Суть температурного способу, способу вимірювання базальної температури полягає у виявленні періоду, коли зачаття з фізіологічних причин неможливе. Протягом всього менструального циклу жінка кожен ранок ще знаходячись в ліжку повинна вимірювати температуру, вводячи термометр в пряму кишку. Коли температура збільшується на 0,4-0,5 градуса, наступає овуляція. Через 2-3 дні наступають негативні для зачаття дні.

Здатність, що запліднення, з'являється за 3-4 дні до наступної овуляції. При календарному способі контрацепції жінка протягом року повинна реєструвати дату початку менструацій, щоб розрахувати неблагополучні для зачаття дні.

Презервативи. Уникнути небажаної вагітності можливо і за допомогою презерватива - бар'єрний спосіб. Перевага цього способу контрацепції полягає в тому, що він, дозволяє уникнути багатьох захворювань, що передаються статевим шляхом (СНІД, сифіліс, гонорея, вірусна інфекція). До бар'єрного способу відноситься введення ковпачків з металу і гуми, які перешкоджають проникненню сперматозоїдів в матку.

Внутрішньоматкова контрацепція. При внутрішньоматковій контрацепції в матку жінки вводиться спіраль з пластика і міді, яка перешкоджає процесу запліднення. Сучасні спіралі виділяють гормони, які перешкоджають процесам запліднення яйцеклітини.

Оральні контрацептиви - один з найвідоміших методів оберігання від вагітності. Після перевірки гормонального фону жінки і з урахуванням її фізіологічних особливостей та існуючих захворювань їй індивідуально підбираються ці засоби. Оральні контрацептиви практично повною мірою повторюють нормальний менструальний цикл і майже не володіють побічними ефектами.

Ін'єкційні контрацептиви або імплантати, які вводяться підшкірно. Вони весь час виділяють невеликі дози спеціально підібраних гормональних засобів, які володіють протизаплідною дією. Але можливі побічні ефекти при використанні подібних засобів контрацепції.

Хірургічна контрацепція. До хірургічної контрацепції або стерилізації вдаються подружні пари, які більше не планують дітей. Це ніяк не позначається на сексуальній функції і дає стовідсотковий результат, оскільки запліднення стає неможливим.

Екстрена контрацепція - поняття, яке об'єднує різноманітні способи контрацепції, застосування яких в перші 1-3 діб після статевого акту запобігає настанню небажаної вагітності. Екстрену контрацепцію як вимушену міру оберігання від небажаної вагітності доцільно призначати жінкам, які зазнали зґвалтування, за наявності сумнівів в цілісності презерватива, його розриві. Спринцювання, термічні дії (гарячі ванни), фізичні навантаження і інші способи, практично неефективні, враховуючи той факт, що сперматозоїди знаходяться в порожнині матки вже через 90-100 секунд після еакуляції.

Найефективнішим методом є призначення гормональних препаратів або введення внутрішньоматкового контрацептиву, також так звана «індукція менструації», яка полягає в аспірації ендометріального вмісту впродовж двох тижнів після затримки менструації . Спосіб «аспірації ендометріального вмісту» навряд чи слід вважати прийнятним, оскільки він аналогічний операції переривання вагітності малого терміну (міні-аборт).

Введення внутршньоматкових контрацептивів може бути використане як спосіб екстреної контрацепції і є відповідним способом для деяких жінок. Якщо внутрішньо матковий контрацептив вводиться протягом 5 днів після незахищеного статевого акту, це є результативним методом невідкладної контрацепції. Введення внутрішньо маткових контрацептивів може бути складним для реалізації (відсутність умов для введення, наявність протипоказань - запальні захворювання геніталій і хвороби, що передаються статевим шляхом). Цей метод мало поширений у всьому світі.

Найбільш прийнятні методами невідкладної контрацепції є пероральні препарати, зрідка звані ТНК (пігулки невідкладної контрацепції). Загроза при застосуванні різноманітних способів екстреної контрацепції значно менше загрози виникнення ускладнень від подальшого штучного аборту, але ускладнення все-таки можуть бути.

Проведення екстреної контрацепції найефективніше протягом перших 24-72 годин після статевого контакту, оскільки при можливому настанні запліднення з 7-го дня зачаття збільшується продукування хор іонічного гонадотропіна, стимулюючого функцію жовтого тіла вагітності.

Застосування різних засобів для екстреної контрацепції нерідко викликає різні зміни менструального циклу, тому після чергової менструації слід рекомендувати гормональну контрацепцію в постійному режимі за відсутності протипоказань.

Способи екстреної контрацепції є одиничними і не повинні застосовуватися впродовж декількох менструальних циклів. Раціональним є перехід з екстреною на постійну гормональну контрацепцію за відсутності протипоказань.

Незайманість | Менструація | Вагітність | Клімакс | Статті
© 2008-2013 VIRGINITY.COM.UA