Ознаки вагітності
Ознаки вагітності індивідуальні і різні у всіх жінок, проте, найвідоміша ознака вагітності - порушення менструального циклу. Важливо уміти визначити ознаки вагітності, оскільки кожний з них може вказувати не тільки на вагітність, але і на захворювання.
У деяких жінок перші ознаки вагітності з'являються протягом тижня після зачаття, у інших такі симптоми з'являються через декілька тижнів, або навіть не з'являються зовсім.
Найбільш поширені ознаки вагітності:
Кровотеча імплантації - один з найраніших симптомів вагітності. Приблизно через 6 - 12 днів після зачаття відбувається посадка ембріона на утробну стінку, у деяких жінок цей процес може супроводжуватися кровотечею і спазмами.
Іншими причинами кровотечі можуть бути: нормальна менструація, позачергова менструація, побічний ефект прийому деяких протизаплідних пігулок, інфекція, пошкодження, отримане в процесі сексуального акту.
Затримка менструації, порушення менструального циклу - найвідоміша ознака вагітності, яка примушує жінку пройти тест на вагітності. При настанні вагітності у жінки відбувається затримка менструації. У багатьох жінок навіть якщо вона вагітна може спостерігатися кровотеча, як правило, менструація швидко закінчується і проходить менш інтенсивно, ніж зазвичай.
Сама по собі затримка місячних - ще не ознака вагітності. Якщо менструація не наступила вчасно, то на наступний ранок можна почати вимірювати ранішню температуру. Термометр треба вводити в пряму кишку на глибину 2 см на 5 - 7 хвилин. Якщо температура декілька днів підряд перевищує 37 градусів, найчастіше це свідчить про можливу вагітність. При затримці менструації на 1-2 дні і більш можна зробити тест для визначення вагітності На жаль, такий хворобливий стан, як позаматкова вагітність, на ранніх етапах дуже схожа на вагітність нормальну. Упевнитися, що вагітність, що наступила, маткова, допоможе тільки фахівець за наслідками УЗІ.
Інші причини затримки менструації: надмірна втрата або набір ваги, хронічна втома, гормональні порушення, стрес, припинення прийому протизаплідних пігулок, грудне годування.
Набухання, підвищення чутливості грудей - ознака вагітності, яка може з'являтися через 1 - 2 тижні після зачаття. Груди можуть реагувати на кожний, навіть незначний дотик, або набухати.
Інші причини підвищення чутливості грудей: гормональний дисбаланс, прийом протизаплідних пігулок, передменструальний синдром (ПМС).
Швидка стомлюваність, апатія - ознака вагітності, яка може з'явитися вже в перший тиждень після зачаття.
Інші причини швидкої стомлюваності, апатії: стрес, перевтома, депресія, простуда або грип, інші захворювання.
Нудота, токсикоз - цей симптом вагітності часто виникає на 2 - 8 тижні після зачаття. Деякі жінки не стикаються з проблемою нудоти всю вагітність, проте переважна більшість вагітних жінок страждають від токсикозу.
Інші причини нудоти: харчове отруєння, стрес, захворювання шлунково-кишкового тракту.
Болі в поясниці також можуть указувати на ранній термін вагітності, також несильний біль періодично виникає впродовж всього періоду виношування дитини.
Інші причини болю в поясниці: передменструальний синдром (ПМС), стрес, проблеми із спиною, фізичні або розумові навантаження.
Головний біль і мігрень - підвищення рівня гормонів в організмі може викликати головні болі на ранньому терміні вагітності.
Інші причини головного болю: обезводнення організму, утримання від кофеїну, перед менструальний синдром, надмірна напруга зору, інші захворювання.
Часті позиви до сечовипускання - приблизно на 6 - 8 тижні після зачаття можуть виникати часті позиви до сечовипускання.
Іншими причинами можуть бути: інфекційне захворювання сечостатевої системи, діабет, надмірне споживання рідини або зловживання сечогінними засобами.
Потемніння шкіри навколо сосків.
Інші причини потемніння шкіри навколо сосків: гормональний дисбаланс, незв'язаний з вагітністю, залишкове явище після попередньої вагітності.
Збільшення апетиту, тяга до певних продуктів - необов'язково, що виникне бажання поласувати незвичайними продуктами, але у багатьох вагітних жінок все ж таки виникає тяга до певних продуктів.
Інші причини збільшення апетиту: погане харчування, недолік певного вітаміну або живильної речовини, стрес, депресія, менструація, що наближається.
|