Інформація про здоров'я жінок
Незайманість
Менструація
Будова та функції
жіночої статевої системи
Менструація
Менструальний цикл
Порушення менструації
Вагітність
Клімакс
Статті
 
Нові статті

Про дітей
Модні тенденції
Поради для вагітних
Слухові апарати – що це?
Влияние потери слуха на отношения с близкими
Внимание: парацетамол опасен для женщин!
Тугоухость на высоких частотах связана с генетическими мутациями
Нет ничего невозможного
 
 

Дівчинка повинна знати, коли вона дорослішає про зміни в своєму організмі

Статеве дозрівання зазвичай починається в 10-16 років і триває ще декілька років. У кожної дівчинки цей процес відбувається по-різному, у кожної свого часу.

Зміни, які відбуваються в організмі дівчинки, викликані дією гормональних і спадкових чинників. Зазвичай вони починаються коли підвищується активність гіпофіза - залози, яка знаходиться в основі головного мозку. Під дією гормонів гіпофіза яєчники виділяють гормони - естроген, який і приводить до змін організму.

Дівчинка починаєш швидко рости, її вага збільшується, фігура приймає округлі форми і м'які лінії. Починають формуватися груди, форма і розмір грудей у кожної дівчини індивідуальні. У цей період одна молочна залоза може бути трохи більше іншої - до кінця періоду статевого дозрівання ці відмінності зникнуть, хоча абсолютної симетрії в природі не буває.

Волосся і шкіра стають жирнішим, а на шкірі починають з'являтися угрі. Це відбувається тому, що сальні залози шкіри стають активнішими і виділяють більше шкірного сала. В цей час потрібно частіше умиватися, їсти більше свіжих фруктів і овочів і не торкатися обличчя брудними руками. Потові залози теж стають активнішими, тому треба регулярно приймати душ. Під пахвами, на лобку, ногах починає рости волосся.

Вагінальні виділення - це виділення слизової оболонки піхви, є у всіх жінок, вони зазвичай прозорі або жовто-білого кольору, в'язкі. Їх можна помітити на білизні. Якщо виділення густі, мають неприємний запах, вони можуть свідчити про наявність якоїсь інфекції. У такому разі треба поговори з мамою або лікарем.

А ще у дівчинки в період статевого дозрівання змінюються емоції, думки, можуть з'явитися раптові коливання настрою, часто може здаватися, що її ніхто не розуміє. Такі перепади настрою скоро припиняться і дівчинка навчиться краще володіти собою.

Найважливіша зміна, яка відбувається з дівчинкою в цей період - початок менструації. Менструація - виділення з піхви рідини, яка складається з крові, слизу і клітин слизової оболонки матки, впродовж декількох днів. Інтенсивність менструальних виділень індивідуальна і може змінюватися в кожен день менструації. Для поглинання менструальних виділень використовують тампони, які вводяться в піхву, або прокладки.

У кожної дівчини вона починається в різний час, зазвичай, між 10 і 16 роками. Впродовж перших двох років менструація нерегулярна. Поступово менструальний цикл встановлюється і триває від 21 до 35 днів.

У деяких жінок перед менструацією молочні залози стають чутливішими, з'являється головний біль, пригніченість. Ці симптоми називають передменструальним синдромом (ПМС).

Дівчинці не треба хвилюватися, якщо менструація почнеться несподівано, не вдома. Перша менструація - декілька плям, або невелика кількість виділень, тому можна скористатися туалетним папером або гігієнічними серветками.

Як користуватися прокладками? - треба зірвати захисну смужку, закріплену на клейкій стороні прокладки, і міцно притиснути прокладку клейкою стороною до ластовиці трусиків.

Як часто слід міняти прокладки? - це залежить від того, якою прокладкою користуватися і яка кількість виділень. Потрібно міняти прокладки кожні 5 годин, але можна і частіше, щоб зберегти відчуття чистоти і комфорту.

Як позбутися від прокладки? - її треба скласти, загорнути в туалетний папір або серветку і викинь в смітник. Не можна викидати прокладки в унітаз, оскільки вони не розчиняються.

При контакті з повітрям менструальні виділення мають неприємний запах. Якщо своєчасно замінювати прокладки, дотримуватися правил особистої гігієни, цього можна уникнути.
Як тільки у дівчинки почнуться місячні потрібно вести календар менструальних циклів. У ньому потрібно відзначати дні, коли починалася менструація і скільки днів вона тривала. Це допоможе лікареві аналізувати ті зміни, які відбуваються з дівчинкою, а їй приблизно чекати настання наступної менструації.

Незайманість | Менструація | Вагітність | Клімакс | Статті
© 2008-2013 VIRGINITY.COM.UA