Інформація про здоров'я жінок
Незайманість
Менструація
Будова та функції
жіночої статевої системи
Менструація
Менструальний цикл
Порушення менструації
Вагітність
Клімакс
Статті
 
Нові статті
Затримка місячних та набір ваги – який зв'язок?
Як зберегти жіноче здоров’я
Здоров’я та краса після 45 – поради для жінок
Про дітей
Модні тенденції
Поради для вагітних
Слухові апарати – що це?
Влияние потери слуха на отношения с близкими
Внимание: парацетамол опасен для женщин!
Тугоухость на высоких частотах связана с генетическими мутациями
Нет ничего невозможного




 
 

Дівчинка повинна знати, коли вона дорослішає про зміни в своєму організмі

Статеве дозрівання зазвичай починається в 10-16 років і триває ще декілька років. У кожної дівчинки цей процес відбувається по-різному, у кожної свого часу.

Зміни, які відбуваються в організмі дівчинки, викликані дією гормональних і спадкових чинників. Зазвичай вони починаються коли підвищується активність гіпофіза - залози, яка знаходиться в основі головного мозку. Під дією гормонів гіпофіза яєчники виділяють гормони - естроген, який і приводить до змін організму.

Дівчинка починаєш швидко рости, її вага збільшується, фігура приймає округлі форми і м'які лінії. Починають формуватися груди, форма і розмір грудей у кожної дівчини індивідуальні. У цей період одна молочна залоза може бути трохи більше іншої - до кінця періоду статевого дозрівання ці відмінності зникнуть, хоча абсолютної симетрії в природі не буває.

Волосся і шкіра стають жирнішим, а на шкірі починають з'являтися угрі. Це відбувається тому, що сальні залози шкіри стають активнішими і виділяють більше шкірного сала. В цей час потрібно частіше умиватися, їсти більше свіжих фруктів і овочів і не торкатися обличчя брудними руками. Потові залози теж стають активнішими, тому треба регулярно приймати душ. Під пахвами, на лобку, ногах починає рости волосся.

Вагінальні виділення - це виділення слизової оболонки піхви, є у всіх жінок, вони зазвичай прозорі або жовто-білого кольору, в'язкі. Їх можна помітити на білизні. Якщо виділення густі, мають неприємний запах, вони можуть свідчити про наявність якоїсь інфекції. У такому разі треба поговори з мамою або лікарем.

А ще у дівчинки в період статевого дозрівання змінюються емоції, думки, можуть з'явитися раптові коливання настрою, часто може здаватися, що її ніхто не розуміє. Такі перепади настрою скоро припиняться і дівчинка навчиться краще володіти собою.

Найважливіша зміна, яка відбувається з дівчинкою в цей період - початок менструації. Менструація - виділення з піхви рідини, яка складається з крові, слизу і клітин слизової оболонки матки, впродовж декількох днів. Інтенсивність менструальних виділень індивідуальна і може змінюватися в кожен день менструації. Для поглинання менструальних виділень використовують тампони, які вводяться в піхву, або прокладки.

У кожної дівчини вона починається в різний час, зазвичай, між 10 і 16 роками. Впродовж перших двох років менструація нерегулярна. Поступово менструальний цикл встановлюється і триває від 21 до 35 днів.

У деяких жінок перед менструацією молочні залози стають чутливішими, з'являється головний біль, пригніченість. Ці симптоми називають передменструальним синдромом (ПМС).

Дівчинці не треба хвилюватися, якщо менструація почнеться несподівано, не вдома. Перша менструація - декілька плям, або невелика кількість виділень, тому можна скористатися туалетним папером або гігієнічними серветками.

Як користуватися прокладками? - треба зірвати захисну смужку, закріплену на клейкій стороні прокладки, і міцно притиснути прокладку клейкою стороною до ластовиці трусиків.

Як часто слід міняти прокладки? - це залежить від того, якою прокладкою користуватися і яка кількість виділень. Потрібно міняти прокладки кожні 5 годин, але можна і частіше, щоб зберегти відчуття чистоти і комфорту.

Як позбутися від прокладки? - її треба скласти, загорнути в туалетний папір або серветку і викинь в смітник. Не можна викидати прокладки в унітаз, оскільки вони не розчиняються.

При контакті з повітрям менструальні виділення мають неприємний запах. Якщо своєчасно замінювати прокладки, дотримуватися правил особистої гігієни, цього можна уникнути.
Як тільки у дівчинки почнуться місячні потрібно вести календар менструальних циклів. У ньому потрібно відзначати дні, коли починалася менструація і скільки днів вона тривала. Це допоможе лікареві аналізувати ті зміни, які відбуваються з дівчинкою, а їй приблизно чекати настання наступної менструації.

Незайманість | Менструація | Вагітність | Клімакс | Статті
© 2008-2013 VIRGINITY.COM.UA