Затримка місячних та набір ваги – який зв'язок?
Коли за графіком мають початися менструації, а їх все нема – це може збентежити. Особливо тих жінок, в яких цикл зазвичай працює «як годинник». Перше, що спадає на думку – це вагітність, але затримка далеко не завжди пов’язана саме з цією причиною. Порушення менструального циклу можуть відбуватись на фоні гормональних розладів, стресів, прийому певних препаратів та коливань ваги.
До речі, ви помічали, що вага може коливатися у різні дні циклу? Напередодні місячних вона зазвичай збільшується, потім зменшується. Як це працює? Давайте розбиратися!
Як змінюється вага у різні дні циклу
Вчені давно вже виявили певний зв'язок між менструальним циклом та коливаннями ваги тіла. Про це написано багато статей, дисертацій та інших наукових робіт. Та ми зараз роберемо ці процеси простими словами. Отже, почнемо з того, що відбувається в організмі напередодні менструації:
- в організмі починає накопичуватись рідина;
- на деяких ділянках тіла з’являються набряки;
- у місті набряків утворюється припухлість;
- на вагах з’являються зайві кілограми
Тобто, ми перед місячними дійсно набираємо вагу, що помітно як візуально, так і в цифрах. Та тішить, що то не жирова маса, як можна подумати, а лише вода. Як тільки фаза циклу зміниться, вона піде з організму, і тіло повернеться в звичну форму.
Ще одна проблема, з якою ми стикаємося напередодні місячних – підвищений апетит. Так і хочеться потішити себе чимось смачним, бажано солоденьким. Особливо «тягне» на хлібобулочні вироби та інші прості вуглеводи. Навіть жінки, що дотримуються правильного харчування, не можуть перед ними встояти. Та важливо пам’ятати, що це може призвести до накопичення зайвої ваги, яка не піде з організму так просто, як вода.
Збільшення ваги напередодні менструації – в чому причина
Отже, ми розібралися, що напередодні місячних у нашому організмі накопичується вода. Зазвичай цей процес починається на другій фазі циклу. І все через те, що гормональна система активно виробляє гормони, що готують тіло до вагітності. Основний з них – прогестерон, що значно знижує активність імунної системи. Це треба для того, щоб організм прийняв ембріон та не відторгнув його. Але небезпека в тому, що у цей період підвищуються ризики респіраторних інфекцій та інших запальних захворювань. Тож треба бути уважною.
При цьому жінка може набрати близько 1,5-2 кілограмів. Такі коливання ваги є цілком нормальними та не становлять проблеми для здоров’я. А от якщо на вагах утворився більший «запас», то це вже причина проконсультуватися з лікарем. Також варто звернути увагу на те, чи пішли зайві кілограми після менструації. Якщо ні – можливо, причина була не у набряку, а в тих тістечках та тортах, якими ви «заїдали» ПМС.
Що робити, якщо вага перед місячними збільшується?
Тримати гарну форму вам допоможуть ці прості поради:
- якщо хочеться солодкого, їжте сухофрукти, мед та інші натуральні десерти;
- після 16-00 краще не їсти солодощі, максимум 30 грамів чорного гіркого шоколаду;
- фрукти краще не їсти після 16-00;
- приймайте препараті, у складі яких є мінерали – це допоможе уникнути набряків.
Дотримуючись цих правил, ви будете відчувати легкість та виглядати бездоганно у будь-які дні циклу та. Також напередодні місячних скоригуйте спосіб життя – додайте більше фізичної активності, прогулянок.
|