Інформація про здоров'я жінок

Незайманість

Менструація

Вагітність

Клімакс

Статті
 

 
Нові статті
Затримка місячних та набір ваги – який зв'язок?
Як зберегти жіноче здоров’я
Здоров’я та краса після 45 – поради для жінок
Про дітей
Модні тенденції
Поради для вагітних
Слухові апарати – що це?
Поради для вагітних
Слухові апарати – що це?
Влияние потери слуха на отношения с близкими
Внимание: парацетамол опасен для женщин!
Тугоухость на высоких частотах связана с генетическими мутациями
Нет ничего невозможного




 
 

Здоров’я та краса після 45 – поради для жінок



Після 45 років у роботі жіночого організму відбуваються серйозні зміни, а саме – гормональна перебудова. Це пов’язано з тим, що жінка поступово виходить з періоду фертильності та вступає у нову фазу зрілості. Боятися цих змін не варто – це нормальний природний процес. Але, на жаль, він проходити з певними неприємними симптомами. Тому нижче ми детально розбираємо процеси, що відбуваються в організмі жінки після 45 років та даємо поради, як пройти повз цей період максимально комфортно.

Що відбувається після 45 років?

Мова йде про певний період життя, що називається «менопаузальним переходом». У цей час у жіночому організмі суттєво знижується рівень статевих гормонів – естрогенів. Через це жінка може відчувати досить дискомфортні симптоми:

  • знижується лібідо;
  • трапляються різкі зміни настрою;
  • кидає то у жар, то в холод;
  • відчувається сухість та свербіж у піхві;
  • порушується менструальний цикл – стає нерегулярним, змінюється кількість виділень;
  • збільшується вага.

Часто усе це накладається на прояви хронічних захворювань, які є в жінки. Тому багато хто починає панікувати або сумувати, вважаючи, що «найкращі роки залишись позаду». Але це не так – можна продовжувати жити активним та комфортним життям після 45 років. Для цього слід дотримуватися здорового способу життя, правильно харчуватися та регулярно спостерігатися в лікаря. А ще це час для того, щоб переглянути деякі свої звички та почати приймати певні препарати, що полегшують перебіг менопаузи.

Формуємо нові корисні звички

Після 45 років жінкам варто:

  • Слідкувати за раціоном та зменшувати калорійність їжі. Не секрет, що у період менопаузи багато хто набирає вагу. Це трапляється через дефіцит естрогенів, які відповідають за перерозподіл підшкірного жиру. Тому варто перейти на полегшений раціон. Ідеальний варіант – середземноморська дієта, багата омега-3-поліненасиченими жирними кислотами.
  • Контролювати артеріальний тиск. Коливання тиску можуть призвести до інсультів, інфарктів та інших небезпечних захворювань. Тому тонометр має стати вірним другом жінки після 45 років.
  • Відмовитись від паління. Сигаретний дим шкідливий для багатьох систем організму. Зокрема, він негативно впливає на гормональний фон та посилює симптоми клімаксу.
  • Додати помірні фізичні навантаження. Спорт допомагає спалювати зайві калорії та залишатися стрункою, а ще зміцнює м’язовий корсет. Це хороша профілактика остеопорозу, до якого схильні жінки після 45 років. Але не треба робити виснажувальних вправ – вони посилюють ризик переломів.

Дбаємо про здоров’я

Жінкам старше 45 років слід регулярно спостерігатися в гінеколога. У цьому віці виникають ризики розростання слизової оболонки у порожнині матки (гіперплазії ендометрію) та інших новоутворень. Якщо їх запустити, це може призвести до розвитку онкологічних процесів. Але на ранніх стадіях такі патології успішно лікуються. Тому якщо відвідувати лікаря 1-2 рази на рік, то їх можна вчасно виявити та прибрати.

Загалом, жінкам після 45 років слід проходити такі обстеження:

  • УЗД органів малого тазу;
  • гормональні аналізи – перш за все на рівень фолікулостимулюючого гормону;
  • загальний аналіз крові;
  • мамографію та УЗД молочних залоз – виявляє новоутворення у грудях;
  • денситометрію – тест на рівень крихкості кісток.

Більш детальну інформацію можна отримати в сімейного лікаря – від призначить необхідні обстеження відповідно стану та анамнезу.

У період менопаузи жінка стикається зі справжніми «гормональними бурями», що спричиняють сильний дискомфорт. На щастя, сучасна медицина дозволяє це коригувати та покращувати стан організму. У цьому допоможуть комбіновані гормональні препарати на основі естрогену та прогестерону. Вони полегшують симптоми клімаксу та дозволяють почуватися комфортніше. Зокрема, завдяки цим препаратам можна усунути припливи, позбутися сухості слизових оболонок, знизити ризик атеросклерозу та остеопорозу. Вони уповільнюють старіння шкіри, захищають від перепадів настрою та інших проблем.

Варто пам’ятати, що призначати гормональні препарати має лікар. Тому перш ніж приймати їх, треба з ним проконсультуватися.



Незайманість | Менструація | Вагітність | Клімакс | Статті
© 2008-2013 VIRGINITY.COM.UA