Інформація про здоров'я жінок
Незайманість
Менструація
Вагітність
Клімакс
Симптоми клімаксу
Лікування клімаксу
Статті
 
Нові статті
Затримка місячних та набір ваги – який зв'язок?
Як зберегти жіноче здоров’я
Здоров’я та краса після 45 – поради для жінок
Про дітей
Модні тенденції
Поради для вагітних
Слухові апарати – що це?
Влияние потери слуха на отношения с близкими
Внимание: парацетамол опасен для женщин!
Тугоухость на высоких частотах связана с генетическими мутациями
Нет ничего невозможного
 
 

Менопауза

Жінки важко страждають від настання менопаузи в своєму житті.

Клімакс - віковий період, протягом якого відбувається поступове згасання функцій репродуктивної системи. Початок і кінець репродуктивного періоду запрограмовані генетично і є індивідуальними для кожної жінки.

Симптоми клімаксу виявляються поступово - збільшуються тимчасові проміжки між менструаціями, скорочуються дні менструацій, зменшується менструальна крововтрата. Це відбувається в результаті загасання функції яєчників.

Період після останньої менструації називається менопаузою або клімаксом. Клімакс, що наступив у віці до 45 років, називається раннім, після 55 - пізнім.

У деяких жінок на тлі зниження адаптаційних можливостей організму розвивається клімактеричний синдром, що ускладнює перебіг природного клімактеричного періоду. Це відбувається в результаті наростаючого дефіциту жіночих статевих гормонів. При виключенні функції яєчників можуть з'являтися симптоми клімактеричного синдрому, який виявляється у різних жінок по-різному.

Через 2-3 роки після настання клімаксу можуть виникати зміни в сечостатевому тракті. Через п'ять і більше років після менопаузи можуть виникати обмінні порушення - атеросклероз і остеопороз, що приводить до підвищення вірогідності захворювань - гіпертонії, інфаркту міокарда, переломів кісток. Чим раніше наступає менопауза, тим раніше можуть виникнути обмінні порушення.

Не у всіх клімактеричний синдром протікає однаково. У кожної п'ятої жінки взагалі немає ніяких скарг, 40% жінок відзначають слабкі прояви клімактеричного синдрому, і у 40 % клімакс протікає важко. При важкому перебігу клімактеричного синдрому показана замісна гормональна терапія, яку призначить гінеколог.

Також в цей період жінці треба добре харчуватися, більше відпочивати і проводити час на свіжому повітрі.

Незайманість | Менструація | Вагітність | Клімакс | Статті
© 2008-2013 VIRGINITY.COM.UA