Інформація про здоров'я жінок

Незайманість

Менструація

Вагітність

Клімакс

Статті
 

 
Нові статті
Затримка місячних та набір ваги – який зв'язок?
Як зберегти жіноче здоров’я
Здоров’я та краса після 45 – поради для жінок
Про дітей
Модні тенденції
Поради для вагітних
Слухові апарати – що це?
Поради для вагітних
Слухові апарати – що це?
Влияние потери слуха на отношения с близкими
Внимание: парацетамол опасен для женщин!
Тугоухость на высоких частотах связана с генетическими мутациями
Нет ничего невозможного




 
 

Поради для вагітних



Не лякайтеся слова «поради»! ми здогадуємося, що ви вже встигли чимало їй почути з тих пір, як побачили 2 смужки на тесті. Підозрюємо, що вам навіть доводилося відбиватися від непрошених порадників, що казали відверту маячню, вважаючи себе великими експертами. Це дуже втомлює, а от що б не завадило – то це дійсно корисні поради, що базуються на доказовій медицині. Ми зібрали 10 найактуальніших рекомендацій для вас!

1. Знайдіть хорошого лікаря

Перебіг вагітності та здоров’я майбутньої дитини напряму залежить від професіоналізму лікаря, що спостерігатиме вас. Обирайте його прискіпливо – поспілкуйтеся з декількома фахівцями, порівняйте враження від них. Оберіть найкращого. Дуже важливо, щоб у вас із ним було повне взаєморозуміння – тоді регулярний огляд проходить легко та приємно. Не менше значення має довіра до лікаря – адже ви повинні безоглядно дотримуватися його рекомендацій.

2. Шкідливим звичкам – «до побачення»

Можливо, до вагітності ви палили або любили пропустити пару келихів вина за вечерею. На період вагітності на це все є суворе табу. Те ж стосується кави та інших стимуляторів, а також гострих, кислих та інших агресивних страв. Але якщо вашим звичкам багато років, не слід надто себе обмежувати. Звикли починати день з чашки кави? Зменшуйте дозу кофеїну поступово – адже різкі зміни теж можуть стати стресом для організму.

3. Перейдіть у режим енергозбереження

Сучасні жінки ведуть дуже активне життя – робота у режимі «нон-стоп», виснажливі тренування у залі по 3 рази на тиждень, часті подорожі. Усе це дуже цікаво, але у період вагітності слід переглянути пріоритети. Можливо, звичний для вас спосіб життя виявиться дуже виснажливим. Варто трохи сповільнитися, зменшити обсяги роботи, уникати стресів та усього того, що може нашкодити малюку.

4. Почніть приймати вітаміни


Майбутні мами потребують більше поживних речовин, ніж можуть отримати за раціону. Плід формується та постійно мусить отримувати «будівельний матеріал для свого тіла. Саме тому в вагітних часто випадають зуби та волосся, і це ще далеко не всі проблеми. Аби цьому запобігти, попросіть лікаря призначити вам збалансований вітамінний комплекс. Він має містити усі поживні речовини для формування малюка та бути вільним від алергенів й барвників.

5. Запишіться до стоматолога

Знаєте чому до обмінної карти вагітної обов’язково вносять огляд в дантиста? Тому що зубні хвороби можуть сильно нашкодити матері та малюку. Карієс, пародонти та навіть «невинний» зубний камінь є розсадниками інфекції. З ротової порожнини вона проникає до системи травлення, а далі розноситься по всьому організму. Це може інфікувати малюка та призвести до різних вроджених вад. Тому не чекайте, доки лікар призначить вам огляд стоматолога – сходить до нього самі на ранніх термінах.

6. Влаштуйте собі шопінг

По-перше, це приємно. По-друге, ваші речі скоро стануть непридатні для носіння – особливо якщо ви полюбляєте вузькі джинси, обтягуючи сукні та високі підбори. Настав час одежі вільного крою та взуття на низькому ходу. Живіт має почуватися вільно, без жодного дискомфорту. Купуючи штани, сукні та туніки, обирайте ті, де є трикотажна вставка в області живота – це дуже комфортно. Не засмучуйтесь через те, що не поки можете носити улюблені речі – одежа для вагітних теж буває дуже елегантною.

7. Більше гуляйте на вулиці

Бажано, щоб прогулянки відбувалися там, де повітря свіже – у парковій зоні, лісі, біля річки або озера. Це допоможе наситить ваш організм киснем, таким необхідним для нормального розвитку малюка. До того ж, легкі фізичні навантаження вагітним тільки на користь – вони допоможуть підтримувати фігуру у формі.

8. Влаштовуйте собі «диджитал-детокс»

Вагітній жінці потрібна детоксикація з усіх боків – зокрема й у інформаційному полі. Ми живемо у період, коли звідусюди подаються гострі новини, які ЗМІ подають надто емоційно та навіть маніпулятивно. Для вагітної жінки це дуже шкідливо. Подивилася новини, перенервувала, підскочив тиск – і ось вже загроза викидню зовсім поруч. Не треба так – фільтруйте інформацію навколо себе.

Ще одна небезпечна загроза – різні «мамські» форуми. Достовірної інформації ви можете там не знайти, а от приводів для нервування – предостатньо. Також уникайте суперечок у соцмережах – вони будь-яку людини можуть довести до сказу, не говорячи про вагітну

9. Не йдіть на агресивні косметичні процедури

На деяких жінок вагітність діє дуже добре – вони стають красивіші, ніж були. Але не всім так щастить – багато хто стикається з випадінням волосся, набряками, сухістю або пігментацією шкіри. У жодному разі не треба виправляти це в косметолога – бо ефект може бути непередбачуваним. Недаремно вагітність є протипоказанням для багатьох агресивних процедур: лазерної епіляції, грубих пілінгів, солярію та так званих «уколів краси».

10. Даруйте собі позитивні емоції

Вагітність переносити значно легше, якщо перетворити її на свято. Накупіть красивих речей та влаштуйте фотосесію, й навіть не одну. Тоді в вас залишиться більше приємних спогадів про цей період життя. Потім буде цікаво дивитися, як змінювалося ваше тіло з кожним місяцем.

Є ще одна крута ідея, яка дуже популярна в західних країнах – вечірка для майбутньої мами. Незадовго перед народженням дитини збираються подружки вагітної, дарують їй подарунки, замовляють смачний торт та інші сюрпризи. Це чудова можливість поспілкуватися з друзями, адже у перші місяці після народження малюка буде трохи не до того.



Незайманість | Менструація | Вагітність | Клімакс | Статті
© 2008-2013 VIRGINITY.COM.UA