Інформація про здоров'я жінок
Незайманість
Менструація
Вагітність
Клімакс
Статті
 
 
Нові статті
Затримка місячних та набір ваги – який зв'язок?
Як зберегти жіноче здоров’я
Здоров’я та краса після 45 – поради для жінок
Про дітей
Модні тенденції
Поради для вагітних
Слухові апарати – що це?
Влияние потери слуха на отношения с близкими
Внимание: парацетамол опасен для женщин!
Тугоухость на высоких частотах связана с генетическими мутациями
Нет ничего невозможного



 
 

Слухові апарати – що це?


Коли людина стикається з розладами слуху, їй на допомогу приходить індивідуальний слуховий апарат. Це сучасний електронний пристрій для коригування звукосприйняття, що працює завдяки високим технологіям. Він посилює звуки за тими частотами, по яким в носія знижений поріг чутності. Також цей прилад покращує розбірливість мови, усуває зайві шумові навантаження. Слуховий апарат – вірний помічник у світі звуків. Він дарує користувачеві радість спілкування, допомагає жити повноцінним життям.

Головні вузли слухового апарату

Ці пристрої можуть відрізнятися за формою та особливостями конструкції, але всі вони без виключення складаються з п’яти ключових елементів:

  • Мікрофон – вловлює акустичну хвилю, що надходить, та перетворює її на електричний імпульс
  • Посилювач – у аналогових апаратах підвищує гучність звуку, а в більш сучасних цифрових проводить тонку обробку, налаштовуючи звук за потрібними частотами
  • Ресивер (телефон) – невеликий динамік, який відповідає за зворотню трансформацію сигналу (з електричних імпульсів на звукові хвилі)
  • Звуковод – індивідуальний вушний вкладиш або корпус апарату, що транслює звуки до барабанної перетинки
  • Елемент живлення – батарейка чи акумулятор, розміщується у спеціальному відсіку

Важливі характеристики слухових апаратів

Підбір цього приладу суто індивідуальний та повинен робитися спеціалістом. При цьому найважливішим критерієм є коефіцієнт посилення. Саме він відповідає за можливості приладу в плані коригування порушень слуху. Акустичне посилення – це різниця між звуковим тиском, що надходить до апарату та виходить з нього і транслюється у вухо носія. Виражається цей показник у дБ. Наприклад, найбільш популярними є слухові апарати с паспортним значенням у 55 дБ. Це означає, що вони трансформують акустичну хвилю з 65 дБ на вході у 120 дБ на виході.

Не менш важливим показником є частотний діапазон. Чим він ширший, тим більше можливостей компенсації слухових порушень дає прилад. Зазвичай це інтервал з 500 до 4000 Гц.

Рівень насичення – максимальне значення вихідного акустичного тиску. Цей показник дає інформацію про поріг, за яким збільшення вхідного рівню тиску не призведе до посилення вихідного сигналу. У зв’язку з цим є такий параметр, як ВУЗД90. Це порогове значення вихідного сигналу при максимальному положення регулятору посилення та вхідному сигналі 90 дБ. За цим параметром усі сучасні слухові апарати можна розділити на три групи:

  • Малопотужні – 110-120 дБ
  • Середньої потужності – 120-130 дБ
  • Потужні – 130-140 дБ

Для користувача важливими показниками також є компактність, зручність та мініатюрність приладу.



Незайманість | Менструація | Вагітність | Клімакс | Статті
© 2008-2013 VIRGINITY.COM.UA