Інформація про здоров'я жінок
Незайманість
Менструація
Будова та функції
жіночої статевої системи
Менструація
Менструальний цикл
Порушення менструації
Вагітність
Клімакс
Статті
 
Нові статті

Про дітей
Модні тенденції
Поради для вагітних
Слухові апарати – що це?
Влияние потери слуха на отношения с близкими
Внимание: парацетамол опасен для женщин!
Тугоухость на высоких частотах связана с генетическими мутациями
Нет ничего невозможного
 
 

Менструація

Менструація - частина менструального циклу жіночого організму, відторгнення функціонального шару ендометрія, що супроводжується кровотечею.

Перша менструація (вона називається менархе) у більшості сучасних дівчаток буває у 12—14 років (у середньому в 13 років і кілька місяців), помічено, що частіше вона буває в зимовий період. Вона є ознакою того, що основні зв'язки в системі регуляції жіночих ста¬тевих органів уже сформовані. Однак ця система далеко не завжди функціонує стійко, тому нерідко регулярний менструальний цикл встановлюється не відразу, у більшості дівчаток це відбувається протягом від півроку до півтора року.

Менархе не є ознакою статевої зрілості, а всього лише свідчить про настання другого етапу статевого дозрівання — остаточного дозрівання репродуктивної функції жіночого організму. Справжня статева зрілість передбачає не тільки здатність до зачаття, а й до виношування плоду, до народження дитини, її виходжування й вигодовування, а також і до її виховання. Саме з цієї причини дівчина визнається законом готовою до заміжжя лише у 18 років.

Звичайно менструації з'являються регулярно, через однакові проміжки часу, частіше — 28 днів, рідше — через 21 день або ж З0—32 дні. За спостереженнями гінекологів у 60% жінок спостерігається 28-денний цикл, у 28% —21-денний, у 10—15% — ЗО—35-денний. Тривалість менструацій в середньому 3—5 днів. За час кожної менструації буває приблизно 50—200 см3 кров'янистих виділень, при цьому самої крові втрачається лише 25—30 см3 (це значно менше, ніж вважали раніше), решта — секрет залоз, розміщених у слизовій оболонці матки. Менструальні виділення не зсідаються, оскільки, по-перше, кров значно розбавлена виділеннями залоз і, по-друге, в цих виділеннях містяться ферменти, які перешкоджають її зсіданню. Це важливо знати: виділення при нормальній менструації не повинні відходити згустками, наявність останніх — ознака маткової кровотечі, і в цьому випадку необхідно звернутися до лікаря-гінеколога.

Нормальна менструація не супроводжується хворобливими відчуттями, однак не вважається відхиленням від норми і наявність під час місячного невеликої важкості і легкої болісності внизу живота, деяке погіршення самопочуття.

Менструальний період триває в середньому близько 35 років: від менархе до 45—50-річного віку. Характер місячного не залишається постійним. Наприклад, він може змінюватися після родів, з початком статевого життя, після аборту. В останньому випадку на якийсь час або постійно може змінюватися тривалість менструального циклу. Наприклад, він подовжується на 2—3 дні.

У всіх країнах сьогодні в середньому відзначається більш раннє настання менархе, що пов'язано із загальним прискоренням розвитку організму (акселерація). Однак це не означає, що в кожної дівчинки менархе повинно з'явитися обов'язково у 12—13 років; не вважається патологією і більш пізнє її настання — у 15—17 років. Певне значення щодо цього мають сімейна схильність (наприклад, пізнє настання менархе у матері), особливості конституції (у повних дівчаток менархе звичайно буває раніше, у худорлявих, навпаки, пізніше середнього строку), а також матеріально-побутові умови (за спостереженнями зарубіжних гінекологів, у дівчаток з менш забезпечених верств суспільства менархе настає пізніше). Розвиток і становлення менструальної функції можуть затримуватись у зв'язку з посиленими заняттями спортом. Особливо це характерно для спортивної гімнастики, і, навпаки, цього не спостерігається при заняттях плаванням.

Менархе є ознакою настання важливого етапу в розвитку організму, а також розвитку власне репродуктивної функції. Тому кожна жінка повинна чітко пам'ятати точну дату настання менархе, строк, протягом якого місячне стало регулярним і встановився його постійний тип, а також особливості самопочуття в період, який безпосередньо передував менархе, і в період встановлення регулярного менструального циклу. Ця інформація може стати важливою для гінеколога в разі виникнення яких-небудь порушень репродуктивної функції.

Незайманість | Менструація | Вагітність | Клімакс | Статті
© 2008-2013 VIRGINITY.COM.UA