Інформація про здоров'я жінок
Незайманість
Менструація
Вагітність
Овуляція
Ендометрій
Ознаки вагітності
Контрацепція
Клімакс
Статті
 
Нові статті
Затримка місячних та набір ваги – який зв'язок?
Як зберегти жіноче здоров’я
Здоров’я та краса після 45 – поради для жінок
Про дітей
Модні тенденції
Поради для вагітних
Слухові апарати – що це?
Влияние потери слуха на отношения с близкими
Внимание: парацетамол опасен для женщин!
Тугоухость на высоких частотах связана с генетическими мутациями
Нет ничего невозможного




 
 

Ендометрій

Ендометрій - внутрішня слизова оболонка тіла матки, що вистилає порожнину матки і забезпечена кровоносними судинами.

Ендометрій є багатокомпонентною системою, що складається з покривного і залозистого епітелію, строми, речовини кровоносних судин. Епітеліальний компонент ендометрію утворюють секреторні клітини і нечисленні аргирофільні клітини, строми – фібробластоподібні клітини (протягом менструального циклу вони перетворюються з малодиференційованих, в зрілі клітини, що активно синтезують колаген і глікозаміноглікани, у фібробласти і фіброцити), гістіоцити, Т- і одиничні В-лімфоцити і лаброцити. У даному шарі є маткові залози - довгі зігнуті прості трубчасті залози, що відкриваються в просвіт матки.
Головна функція ендометрію полягає в створенні умов, оптимальних для імплантації бластоцисти в матці. Під час вагітності в ендометрії зростає число кровоносних судин і залоз. Розростання судин шару ендометрію входить до складу плаценти, яка здійснює доставку кисню і живильних речовин ембріонові.

Ендометрій - гормонально чутлива тканина, вона значно товщає, стає багатшою залозами і рясніше кровопостачається в останній фазі менструального циклу (передменструальній фазі). Таким чином, відбувається підготовка до імплантації ембріона, якщо цього не відбувається, велика частина ендометрію відпадає і виводиться з матки під час менструації. Після закінчення менструації, цикл починається знову. Перешкоджають відторгненню ендометрію гормональні процеси які відбуваються при вагітності.

Хороший ендометрій - одна з умов надійного прикріплення плодового яйця. Для забезпечення успішної імплантації і розвитку ембріона необхідна достатня зрілість поверхневих залоз ендометрію і відповідна структура ендометрію.

Зрілість ендометрію залежить від: в основі репродуктивної функції жінки лежить гіпоталамус-гіпофіз-яєчники, якщо внутрішні зв'язки цієї системи гармонійні, забезпечується дозрівання повноцінної яйцеклітини, адекватна підготовка ендометрію до вагітності, просування яйцеклітини по трубі, запліднення, імплантація, збереження ранньої вагітності.
Через рілізинг-фактор, що виділяється в гіпофізі (ГН-РГ) контролюється вироблення головних гонадотропних гормонів - ЛГ і ФСГ. Гонадотропіни є головними регуляторами вироблення статевих стероїдів, які утворюються, в основному, у фолікулярному комплексі, жовтому тілі і яєчниках. Підготовка організму жінки до вагітності визначається якістю фолікулів. Правильний розвиток фолікулів викликає продукцію естрадіолу, він забезпечує дозрівання ендометрію і накопичення в його епітелії рецепторів до прогестерону. Прогестерон може викликати подальші зміни в ендометрії і збереження ранньої вагітності, якщо ендометрій був достатньо зрілим до моменту імплантації.

Причини порушення дозрівання ендометрію:

1. Дисгормональні стани в першу чергу - недостатність лютєїнової фази.
2. Гіпоплазія матки, природжений гіпогормональний стан.
3. Порушення кровопостачання в області матки. Вони можуть бути природженими або придбаними (після запалення, штучного аборту, травми, при захворюваннях матки або сусідніх органів).
4. Травма ендометрія, як правило, в результаті надмірного активного вискоблювання.

Пошкодження ендометрія після вискоблювання може складати велику проблему. При видаленні всього функціонального шару матки жінка позбавляється тієї основи, з якої міг би розвинутися ендометрій. Але повне видалення ендометрію буває украй рідко. Якщо в ендометрії зустрічаються місця, де шар ендометрія так і не вдається відновити, досягнення вагітності стає проблематичним.

Товщина і зрілість ендометрію є видимим при УЗІ вагінальним датчиком. Перед імплантацією товщина ендометрія повинна складати не менше 7мм. Можливе настання вагітності і при тоншому ендометрії, але чим тонший ендометрій, тим менше шансів.

Відповідно до причин порушення розвитку і дозрівання ендометрія, проводяться і лікувальні заходи.

Незайманість | Менструація | Вагітність | Клімакс | Статті
© 2008-2013 VIRGINITY.COM.UA