Інформація про здоров'я жінок
Незайманість
Менструація
Вагітність
Овуляція
Ендометрій
Ознаки вагітності
Контрацепція
Клімакс
Статті
 
Нові статті
Затримка місячних та набір ваги – який зв'язок?
Як зберегти жіноче здоров’я
Здоров’я та краса після 45 – поради для жінок
Про дітей
Модні тенденції
Поради для вагітних
Слухові апарати – що це?
Влияние потери слуха на отношения с близкими
Внимание: парацетамол опасен для женщин!
Тугоухость на высоких частотах связана с генетическими мутациями
Нет ничего невозможного
 
 

Овуляція

Овуляція - (лат. ovum - яйце) - етап менструального циклу (яєчниковий цикл) який складається з виходу зрілої, здатної до запліднення яйцеклітини з фолікула яєчника в черевну порожнину. Овуляція у жінок дітородного віку відбувається періодично.

Постійний для кожної жінки овуляційний ритм може змінитися протягом 3 місяців після аборту, після пологів, а також після 40 років, коли організм готується до передклімактеричного періоду. З настанням вагітності і після згасання менструальної функції овуляція припиняється.

Встановлення терміну овуляції важливе при виборі найбільш результативного часу для запліднення. Ознаками овуляції можуть бути короткочасні болі внизу живота, збільшення слизистих виділень з піхви і зниження ректальної (базальної) температури в день овуляції з підвищенням її наступного дня, підвищення вмісту прогестерону в плазмі крові і ін.

Порушення овуляції може бути викликане запаленням геніталій, дисфункцією кори надниркових або щитовидної залози, системними захворюваннями, пухлинами гіпофіза і гіпоталамуса, стресовими ситуаціями. Відсутність овуляції в дітородному віці (ановуляція) виявляється порушенням ритму менструацій за типом олігоменореї (менструація тривалістю 1-2 дні), дисфункціональних маткових кровотеч, аменореї. Ановуляція є причиною безпліддя жінки. Методи відновлення овуляції визначаються причиною, що викликала ановуляцію, і вимагають спеціального лікування, яке призначає гінеколог.

Деякі жінки в дні овуляції відчувають пік сексуальної збудливості. При сильних любовних хвилюваннях і нервових стресах може відбутися додаткова овуляція (особливо при епізодичних, нерегулярних стосунках) і тоді за один менструальний цикл дозріває не одна, а дві яйцеклітини.

Вірогідність зачаття максимальна в день овуляції і оцінюється в 35%. Висока вірогідність також н в день перед овуляцією - 32%, за два дні до неї - 28%, за п'ять днів до овуляції вірогідність зачаття за оцінками складає 12% за чотири дні - 15% і за три дні - 17%. За шість днів до овуляції і наступного дня після неї вірогідність зачаття дуже мала.

Середня тривалість життя сперматозоїдів складає 2 - 3 дні (у окремих випадках 5 - 7 днів), а жіноча яйцеклітина зберігає життєздатність впродовж 12-24 годин, отже максимальна тривалість сприятливого періоду для зачаття складає 6 - 9 днів. Цьому періоду відповідає фаза повільного наростання (6 - 7 днів) і швидкого спаду (1 - 2 дні) до і після дня овуляції.

Овуляція, ділить менструальний цикл на фазу дозрівання фолікула, яка при середній тривалості циклу складає 10 - 16 днів і фазу жовтого тіла, яка є стабільною, не залежною від тривалості менструального циклу і складає 12 - 16 днів. Фазу жовтого тіла відносять до періоду абсолютного безпліддя, він починається через 1-2 дні після овуляції і завершується настанням наступної менструації.

Незайманість | Менструація | Вагітність | Клімакс | Статті
© 2008-2013 VIRGINITY.COM.UA