Інформація про здоров'я жінок
Незайманість
Менструація
Вагітність
Клімакс
Статті
 
Нові статті
Затримка місячних та набір ваги – який зв'язок?
Як зберегти жіноче здоров’я
Здоров’я та краса після 45 – поради для жінок
Про дітей
Модні тенденції
Поради для вагітних
Слухові апарати – що це?
Влияние потери слуха на отношения с близкими
Внимание: парацетамол опасен для женщин!
Тугоухость на высоких частотах связана с генетическими мутациями
Нет ничего невозможного




 
 

Перша вагітність – що треба знати

Для жінки перша вагітність – щасливий та разом з цим дуже бентежний період. Вона відчуває «коктейль» суперечливих емоцій, де хвилююче очікування перемежається з купою страхів. І чи не найбільшим страхом майбутніх мам стає жіноча консультація.

Чому так? Тут «ноги ростуть» з дрімучих часів радянської медицини, коли жіночі консультації та гінекологічні кабінети були місцем катування та приниження жінок. На щастя, сьогодні усе зовсім не так, тому не слід боятися ставати на облік. Головне – знайти місце, де до вас поставляться доброзичливо та нададуть максимально кваліфіковану допомогу.

Навіщо взагалі йти до жіночої консультації?

Жіноча консультація – це місце, де вагітній жінці допомагають та підтримують її. Тут можна дізнатися, як перебігає вагітність, чи нормально розвивається малюк, чого очікувати від пологів. Для цього лікар регулярно проводить огляди пацієнтки та призначає необхідні аналізи та обстеження.

Завдяки грамотному ведення вагітності у жіночій консультації можна дізнатися:

  • Як росте плід
  • Чи немає патологій та відхилень у протіканні вагітності або загрози викидню
  • Яким буде здоров’я майбутньої дитини, чи не загрожують їй вроджені вади (наприклад, порушення слуху, зору, роботи нервової системи)
  • Якої статі буде малюк (за бажанням)
  • Який спосіб ведення пологів рекомендовано – природні пологи або кесарів розтин

Жінка не може бути впевнена, що з її дитиною усе нормально. Саме для цього й потрібен лікар жіночої консультації. Він виявить або виключить порушення у розвитку плода та призначить відповідні міри коригування – у стаціонарі лікарні або перинатальному центрі.

На що звернути увагу при виборі жіночої консультації?

Головна вимога – професіоналізм лікарів, що там працюють. Не полінуйтеся прочитати інформацію про них, дізнатися відгуки попередніх пацієнток. Також вагомим критерієм є сучасність діагностичного обладнання у медичному закладі.

Також треба слідкувати, щоб:

  1. Лікарі у ЖК дотримувалися протоколів МОЗ України з ведення вагітності;
  2. Рекомендували не тільки обов’язкові аналізи, але й додаткові обстеження, що допоможуть дізнатися більше про перебіг вагітності та стан майбутньої дитини;
  3. Ставилися до пацієнток доброзичливо та поважно, не робили недоречних натягів на її вагу, вік, зовнішність;
  4. Сплата з усі послуги жіночої консультації проводилася виключно через касу.

Де шукати жіночу консультацію мрії?

Можна сподіватися, що вам пощастить та звернутися до найближчої поліклініки. Але шанси у цьому разі 50/50 – ви можете натрапити на лікаря радянського зразку, якого ще не торкнулася медична реформа. Є більш виграшний варіант – відразу шукати жіночу консультацію у приватних клініках та пологових будинках. Сьогодні є спеціалізовані репродуктивні центри, де можна отримати комплексну допомогу: від постановки на облік до приймання пологів.

Спостерігатися впродовж вагітності у центрі, де є пологовий будинок – найбільш виграшне рішення. Жінка отримує максимум уваги та допомоги та може відразу з спілкуватися з лікарем, що буде приймати пологи. Особливе значення це має, коли вагітність перебігає з патологіями – медперсонал зробить усе можливе, щоб знизити ризики.

Що треба знати, перш ніж стати на облік?

Є рекомендований українським законодавством термін – 12-й тиждень вагітності. У жіночій консультації жінка з лікарем оформлюють пакет документів:

  • Обмінна карта (форма 113/о)
  • Індивідуальна карта вагітної та породілля (форма 111/о)
  • Рекомендації щодо необхідних аналізів та досліджень

Якщо ви плануєте спостерігатися у приватній ЖК, поцікавтеся заздалегідь, чи надають вони перелічений список паперів. Також вони повинні видавати лікарняні листи та документи для оформлення декретної відпустки.

Незайманість | Менструація | Вагітність | Клімакс | Статті
© 2008-2013 VIRGINITY.COM.UA