Інформація про здоров'я жінок
Незайманість
Менструація
Вагітність
Клімакс
Статті
 
Нові статті
Затримка місячних та набір ваги – який зв'язок?
Як зберегти жіноче здоров’я
Здоров’я та краса після 45 – поради для жінок
Про дітей
Модні тенденції
Поради для вагітних
Слухові апарати – що це?
Влияние потери слуха на отношения с близкими
Внимание: парацетамол опасен для женщин!
Тугоухость на высоких частотах связана с генетическими мутациями
Нет ничего невозможного
 
 

Завмерла вагітність

Останнім часом все частіше зустрічаються випадки завмирання вагітності у жінок.

Спеціалісти, які роблять УЗД, кажуть, що раніше подібний діагноз ставився жінкам десь раз на тиждень, сьогодні ж і дня не проходить без нього. Особливо болісним цей діагноз стає для тих, хто ретельно планував свою вагітність, для кого вона була бажаною і очікуваною. Причому таке може статися кілька разів поспіль у однієї жінки, що може призвести до стресу та нервових розладів.

Причини цього явища достеменно не відомі, але всі ми мусимо розуміти, що той світ. У якому ми живемо, накладає на нас свій відбиток. Екологія, генно-модифіковані продукти харчування, постійне перебування в зоні дії електро-магнітних хвиль і загальне погіршення стану здоров’я нинішнього покоління тихо роблять свою справу.

Про завмерлу вагітність говорять у випадку припинення розвитку вагітності і загибелі плоду. Причинами завмерлої вагітності можуть бути пороки розвитку плоду та внутрішньоутробна інфекція, вплив шкідливих факторів (паління, вживання алкоголю, вібрація, загазованість, радіація і т.д.), імунологічні конфлікти (наприклад, резус-конфлікт), гормональна недостатність, хронічні запальні захворювання матки, соматична патологія матері та ускладнення вагітності (наприклад, прееклампсія). При цьому ріст матки зупиняється. На УЗД виявляють відсутність серцевої діяльності плоду, зменшення навколоплідних вод.

Вагітність, що не розвивається (або завмерла), - це загибель ембріона на тому чи іншому терміні вагітності. Найчастіше це відбувається до 12 тижнів вагітності. Після загибелі ембріона відшарування плодового яйця відбувається не відразу, і жінка продовжує добре почуватися. Через якийсь час відбувається відшарування плодового яйця, з’являються тягнучі болі внизу живота і в попереку, кров’янисті виділення з піхви, найчастіше в невеликій кількості.

Діагноз ставиться на підставі ультразвукового дослідження по невідповідності розмірів плодового яйця терміну вагітності і по відсутності серцебиття плоду. Після того, як було поставлено діагноз, необхідно провести термінове вишкрібання порожнини матки. Відкладати цю процедуру, сподіваючись на мимовільний викидень, не можна, оскільки в порожнині матки відбувається розпад тканин загиблого ембріона, інфікування плодового яйця, інтоксикація всього організму, порушення згортання крові. Наслідком цього може бути розвиток запальних ускладнень, виникнення сильної кровотечі.

Причини, що викликають загибель ембріона, різноманітні. Найчастіше це грубі пороки розвитку плоду, зумовлені хромосомною патологією. В цьому випадку діє закон природного відбору, коли сама природа перешкоджає народженню хворої людини. Діагноз в цьому випадку можна поставити на підставі генетичного дослідження тканин плоду. Іншою причиною є гострі або загострення хронічних інфекцій під час вагітності. Найчастіше це вірусна інфекція: вірус герпесу, гепатиту С, аденовірусна інфекція, що протікає безсимптомно або у формі нешкідливого ГРВІ.

Останнім часом все більшу роль відводять імунологічним чинникам. В цьому випадку плодове яйце розглядається як чужорідне тіло, оскільки містить не менше 50% батьківської генетичної інформації. Ця інформація для материнського організму є чужорідною. У відповідь на цю інформацію в материнському організмі виробляються захисні антитіла, що агресивно впливають на ембріон. Гормональні порушення також можуть бути причиною вагітності, що не розвивається. При цьому відбувається “неправильна” робота яєчників, в результаті - порушення вироблення гормонів, що забезпечують нормальний розвиток вагітності. Особливо це стосується стану гіперандрогенії, тобто підвищеного рівня чоловічих статевих гормонів. Клінічно цей стан до вагітності може виявлятися у вигляді подовження або порушення менструального циклу, появи надлишкового волосся на обличчі і тілі, збільшенням жирності шкіри і появи вугрового висипу на ній.

Із захворювань матки слід зазначити міому матки і ендометріоз. При цих захворюваннях відбувається порушення маткової стінки і, як наслідок, - порушення процесів прикріплення плодового яйця, порушення його живлення з подальшою загибеллю. Перераховуючи причини вагітності, що не розвивається, не можна не згадати загальні захворювання, на які може страждати майбутня мама: цукровий діабет, патологія щитовидної залози, важкі захворювання печінки і нирок, а також соціально-біологічні чинники: погіршення екології (радіація, хімічне забруднення повітря), несприятливі умови праці (температурні, шумові, вібраційні), недостатнє харчування, дефіцит вітамінів.

Кожен випадок вагітності, що не розвивається, вимагає ретельного обстеження і з’ясування всіх можливих причин. Оскільки наступну вагітність можна планувати не раніше, ніж через 6-12 місяців, у Вас є для цього час. Тому не кваптеся, наберіться терпіння і разом з лікаркою спробуйте розібратися в тому, що сталося. Почніть обстеження з виключення можливих інфекційних чинників. Причому обстеження необхідно проводити у обох партнерів. Далі потрібно пройти гормональне обстеження, здати не лише статеві гормони, але також і гормони щитовидної залози. Наявність хромосомних захворювань можна виявити за допомогою цитогенетичного дослідження тканин загиблого плоду.

Поза вагітністю в деяких випадках виявити можливу хромосомну патологію плоду допоможе цитогенетичне дослідження крові обох партнерів. У процес обстеження необхідно включити УЗД, дослідження імунного статусу (визначення вовчаночного антикоагулянта, антитіл до кардіоліпінів). Не зайвим буде нагадати про необхідність ретельної контрацепції в цей період, повноцінного харчування, прийому полівітамінних комплексів, що містять фолієву кислоту. На завершення хочеться додати, що діагноз вагітності, що не розвивається, - це не вирок. Це не означає, що ситуація в майбутньому обов’язково повториться. Але це означає, що до наступної вагітності необхідно ретельно готуватися.

Отже, перед плануванням наступної вагітності необхідно звернутися до лікаря та пройти ретельне обстеження: оцінити Ваш гормональний статус, анатомічні особливості, імунну систему, наявність інфекцій та ін.

За інформацією з сайту http://noabort.org.ua

Незайманість | Менструація | Вагітність | Клімакс | Статті
© 2008-2013 VIRGINITY.COM.UA