Інформація про здоров'я жінок
Незайманість
Менструація
Вагітність
Клімакс
Статті
 
Нові статті
Затримка місячних та набір ваги – який зв'язок?
Як зберегти жіноче здоров’я
Здоров’я та краса після 45 – поради для жінок
Про дітей
Модні тенденції
Поради для вагітних
Слухові апарати – що це?
Влияние потери слуха на отношения с близкими
Внимание: парацетамол опасен для женщин!
Тугоухость на высоких частотах связана с генетическими мутациями
Нет ничего невозможного




 
 

Фригідність

Позаматкова вагітність - патологічний процес розвитку плоду поза порожниною матки. Позаматкова вагітність представляє загрозу для життя жінки, оскільки супроводжується ризиком розриву тканин і кровотечею.

В деяких випадках запліднена яйцеклітина імплантується не в матці, а за її межами. В більшості випадків яйцеклітина імплантується у фаллопієвих (маткових) трубах, рідше на яєчнику, а іноді і в черевній порожнині. Позаматкова вагітність - серйозне гінекологічне захворювання, що вимагає екстреного медичного втручання.

Якщо ембріон імплантується поза матковою порожниною, для його зростання і розвитку немає достатнього простору, необхідних засобів живлення. Маткові труби дуже вузькі для плоду, що стрімко росте, тому існує небезпека їх розриву. Швидке зростання ембріона може привести до розриву органу, в якому він імплантувався, це викликає рясну кровотечу і піддає небезпеці життя вагітної жінки.

До ризику позаматкової трубної вагітності особливо схильні жінки, які довгий час приймали засоби для поліпшення фертильності і стимуляції овуляції. Запалення тазових органів також збільшує ризик позаматкової вагітності, адже в результаті запалення на маткових трубах могли з'явитися спайки, і проходження по ним може бути утруднено. Хірургічна операція на маткових трубах або вагітність після перев'язки фаллопієвих труб збільшує ризик позаматкової вагітності. Ендометріоз - також чинник ризику позаматкової вагітності.

Симптоми позаматкової вагітності важко розпізнати на ранньому етапі. Гострий біль в області живота або тазу - перша ознака вірогідної позаматкової вагітності, також низький тиск, запаморочення або непритомність.

Вагінальна кровотеча - поширений симптом позаматкової вагітності. При виявленні одного або декількох з перерахованих вище симптомів слід негайно звернутися до гінеколога, оскільки не виключена внутрішня кровотеча. Розрив фаллопієвих труб може супроводжуватися кровотечею, що викликає болі і утворення рубцевої тканини. Це може вплинути на утруднену вагітність в майбутньому.

Позаматкову вагітність діагностують на 8 - 10 тижні вагітності. Плацента, з найпершого дня свого існування, виділяє специфічний хоріонічний гормон, блокуючий функцію яєчників по виробленню наступної яйцеклітини, запобігаючи вторинній вагітності. Часто саме за вмістом в крові цього гормону і прогестерону діагностують позаматкову вагітність. У разі трубної вагітності рівень гормону в крові знижується. УЗД органів тазу покаже точне розташування плоду і наявність позаматкової вагітності.

Лапароскопія допомагає визначити точне розташування трубної вагітності. Якщо позаматкова вагітність не закінчується довільним викиднем, для видалення плаценти застосовуються деякі ліки - метотрексат. До такого лікування звертаються в тому випадку, якщо позаматкова вагітність діагностована на ранньому терміні. Хірургічне втручання застосовується, коли позаматкова вагітність діагностована на пізніх термінах.

Незайманість | Менструація | Вагітність | Клімакс | Статті
© 2008-2013 VIRGINITY.COM.UA