Інформація про здоров'я жінок
Незайманість
Менструація
Вагітність
Клімакс
Статті
 
Нові статті
Затримка місячних та набір ваги – який зв'язок?
Як зберегти жіноче здоров’я
Здоров’я та краса після 45 – поради для жінок
Про дітей
Модні тенденції
Поради для вагітних
Слухові апарати – що це?
Влияние потери слуха на отношения с близкими
Внимание: парацетамол опасен для женщин!
Тугоухость на высоких частотах связана с генетическими мутациями
Нет ничего невозможного
 
 

Як допомогти юній мамі

Як дорослим ставитися до юних матерів і їхніх дітей? І чи можна якось допомогти дівчатам взагалі уникнути цієї трагедії – вагітності у підлітковому віці?

Сумно, коли неодружена дівчина, сама ще будучи дитиною, вагітніє. Проблема підліткового материнства певним чином торкається кожного з нас.

А втім, деякі молоді дівчата, легковажать чи ж зовсім відкидають те, чого були навчені. Вони вчиняють статеву неморальність і внаслідок цього вагітніють. Як на це повинні реагувати дорослі? Коли такі непутящі молоді особи щиро розкаюються, батьки мають з любов’ю надавати їм допомогу і підтримку.

Малюк, який народився поза шлюбом, ні в чому не винний. Тому не потрібно зневажати таку дитину.

Потрібно не тільки попереджати своїх дітей про наслідки дошлюбного сексу, як-от СНІД чи небажану вагітність, але й намагатися прищепити їм справжню любов і моральні принципи. Дітям слід казати правду про статеве життя і вже змалечку прищеплювати моральні норми. Такий життєвий шлях може врятувати мільйони дівчат від гірких наслідків підліткової вагітності.

«Мамо, я вагітна…»

Здавалося, що ще вчора ми тримали нашу маленьку донечку на своїх колінах, читаючи їй казки. Проте, два слова, які ми ніколи не сподівалися почути від своєї неодруженої неповнолітньої дочки: «Я вагітна», змінили все життя.

У цю мить час здається зупиняється. Що ми повинні казати? Як повинні поводитися і що порадити своїй дочці?

Мабуть, кожні батьки відчувають підсвідомий страх, що їхні діти займатимуться дошлюбним сексом. Дехто плекає думку: «Мої діти особливі. Вони виховані краще і не беруть участі в цьому». Вони уникають думки, що таке може трапитися з ними. Але глибоко в душі більшість батьків хвилюються, що їхні діти стануть сексуально активними і батьки страждають від цього підсвідомого страху. Як це не сумно, але ваш син чи дочка, онук чи онука, дитина приятеля сексуально активні на постійній основі. І якщо хтось із них завагітніє, тоді як до цього ставитися? Що скати?

Сподіваємось, що деякі поради зможуть допомогти батькам, які змушені страждати через вагітність неодруженої дочки.

Вагітність неодруженої дівчини - це, мабуть, найбільш травматичний досвід, який вона може пережити. Вона відчуватиме, що втратила все, що дороге їй. Вона може почати думати:

Я втратила минуле. «Я втратила гідність, на мені лежить соціальне тавро неодруженої вагітної дівчини. Дехто вважатиме мене розпусною, аморальною».

Я втратила свободу. «Тепер, коли я вагітна, я фізично не зможу робити багато речей».
Я втратила майбутнє. «Якщо вирішу залишити дитину, подальші роки мого життя будуть розплановані. Я буду жити для дитини, і моє майбутнє може вийти з-під мого контролю».

Я втратила самоповагу. «Моє тіло буде змінюватися фізично, і нагадуватиме мені, чим я пожертвувала».

Я втратила свої стосунки. «Що думатимуть про мене моя сім’я та друзі? Хлопці будуть уникати зустрічей зі мною, якщо знатимуть, що в мене є дитина».

Ваша донька буде переживати:

Смуток. Переживання цих втрат буде пов'язане з болем та стражданням, і змусить її сумувати за тим, що вона втратила контроль над життям, щодо якого в неї були свої плани.

Депресію. Якщо вона не звільниться від смутку та страждань, у неї виникне депресія, і якщо дозволити депресії перемогти, вона відчує, що в неї зовсім немає надії.

Сором. Примирення з почуттям сорому стане спустошливим ударом для її самооцінки та погляду на життя. Сором може затьмарити кожен аспект її життя - роботу, школу, догляд за дитиною.

Якщо є час, коли ваша донька найбільше потребує любові й підтримки, то це період незапланованої вагітності. Звичайно батьки переживають таке саме надзвичайне емоційне потрясіння, тому вони ризикують відреагувати негативно, замість того, щоб ставитися до доньки з любов’ю.

Кілька днів після того, як ви дізнався про вагітність дочки, будуть найемоційнішими, найтривожнішими у вашому житті. Може виявитись, що ви негативно реагую на цю ситуацію, це нормально, проте спробуйте дотриматись кількох принципів, які допоможуть вам у цій ситуації.

Спробуйте зрозуміти, Чому, на вашу думку, ви відчуваєте такий біль? І чесно дайте собі відповідь, вона може бути такою:

«Мені шкода мою доньку. Вона стільки страждає, і їй стане ще гірше, перш ніж ситуація виправиться. Вона зазнає ганьби; вона може покинути школу; народити дитину, яку не зможе забезпечити; з'являться інші негативні наслідки, про які я навіть не хочу думати»

чи

«Моя донька повинна прийняти важкі рішення. Вона повинна вирішити, виношувати дитину до кінця чи робити аборт; вирішити, чи одружуватися з батьком дитини; вирішити, залишити дитину чи віддати її на всиновлення. Також вона повинна вчитися».

Проте даючи відповідь на це питання, спробуйте розібратися в причинах вашого особистого болю - Чи не відчуваєте, що втратили щось разом зі своєю дочкою?.

Ви хотіли віддати свою дочку достойному юнакові - однак втратили це. Хотіли відчути щастя після народження першої дитини своєї дочки, але не матимете його. Хотіли виховувати свого першого онука, але можливо, що втратите і це. Ви також відчували сором і біль через її помилку.

Звичайно ці почуття дуже важливі, але ваша дитина потребує підтримки, любові і прихильносте більше, ніж будь-коли. Спробуйте простити їй її помилку, акт прощення дозволить виважено оцінити кожен вибір, який ви повинні будете зробити, так, саме ви, а не ваша дочка, бо тільки ви зможете вберегти її від всього лиха яке її може чекати.

Наслідки кількох короткочасних моментів стихійної пристрасті здаються безконечними. Байдуже, які варіанти розглядати - передчасний шлюб, одиноке батьківство чи всиновлення - всі вони болісні і здаються неприйнятними. Тривога стає буденним явищем. Однак, коли ви пробачите своїй донці, то знайдете ясність думки й серця, щоб зрозуміти варіанти вибору.

Зрозумійте, ваша донька довіряє вам, адже розповіла усе, коли дізналася сама. Тому пам’ятайте, що ви берете участь у рішеннях, які вплинуть на життя вашого першого онука. Що б не сталося, це завжди буде особлива дитина для вас усіх, і віддайте всю свою любов вашій донці і її першій дитині.

Гіркі наслідки незапланованої вагітності в житті неодруженої дівчини і її сім’ї просто неможливо описати. Будьте разом як сім’я, підтримайте один одного і не втрачайте віри, чи то в Бога, чи Вищу Силу, кожен може називати це по своєму. Віра допомагає знаходити вихід навіть з безвихідних ситуацій, а вагітність доньки – це народження нового життя, зробіть все, що воно з’явилося на світ достойно.

Незайманість | Менструація | Вагітність | Клімакс | Статті
© 2008-2013 VIRGINITY.COM.UA