Інформація про здоров'я жінок
Незайманість
Менструація
Вагітність
Клімакс
Статті
 
Нові статті
Затримка місячних та набір ваги – який зв'язок?
Як зберегти жіноче здоров’я
Здоров’я та краса після 45 – поради для жінок
Про дітей
Модні тенденції
Поради для вагітних
Слухові апарати – що це?
Влияние потери слуха на отношения с близкими
Внимание: парацетамол опасен для женщин!
Тугоухость на высоких частотах связана с генетическими мутациями
Нет ничего невозможного
 
 

Менструальний біль не «норма» а хвороба

Багато жінок навіть не підозрюють, що менструальні болі або альгодісменорея це хвороба яку треба лікувати.

Багато дівчат ще в юності переконали батьки, подруги або, що найжахливіше, лікарі-гінекологи, що менструальні болі це нормальна реакція організму, але при цьому логічних пояснень виникнення альгодісменорєї ніхто дати не може, а користується тільки своїм досвідом.

Все більше лікарів погоджуються з тим, що за наявності менструального болю ні про яку «норму» не може бути і мови. Менструальні болі можуть указувати на наявність інфекційного процесу в тазовій зоні. Регулярні менструальні болі можуть викликатися, як мінімум, двома сімействами мікроорганізмів - хламідіями і мікоплазмами, при цьому ці болі навіть розрізняються між собою по моментах появи і зникнення.

Хламідійні болю з'являються в перший день менструації, часто - ще напередодні неї, і припиняються на першу-другу добу від початку. Їх тривалість може складати декілька годин, не рідко - доба і більш. Для болів, що викликаються мікоплазмами і уреаплазмами характерне виникнення на другий-четвертий день, і зникнення - ближче до її закінчення. Коли хламідії і мікоплазми спільно беруть участь в цьому процесі, больові періоди можуть накладатися один на одного і перманентно продовжуватися від початку менструації до її третьего-четвертого дня.

Слід пам'ятати, що згадані інфекційні захворювання менструальними болями супроводжуються не завжди. Якщо менструальні болі указують на відповідну інфекцію, то їх відсутність, навпаки, нічого не означає.

Про механізми цих болів мало, що відоме. Ймовірно, на інтенсивність больового синдрому впливають зміни слизової інфікованої матки, та інфекційна інтоксикація. Цим можна пояснити ефект зняття болю після прийому гомеопатичних протиінфекційних засобів навіть в тих випадках, коли спазмолітики і знеболюючі виявляються неефективними. Слід пам'ятати, що хламідії і мікоплазми/уреаплазми колонізують яєчники, що може приводити до серйозних гормональних збоїв, негативно впливати на трофічні процеси в матці і приводити до додаткових больових відчуттів.

У боротьбі з менструальними болями, не вихід приймати великі дози анальгетиків, а також гормонів (зокрема, оральні контрацептиви). Сьогодні ОК подаються як безпечні і корисні в усіх відношеннях препарати. Насправді анальгетики мають руйнівний вплив на кров, імунну систему і внутрішні органи. Як у разі вживання ОК, так і у разі прийому анальгетиків відбувається придушення імунної реакції і безконтрольний розвиток системного інфекційного процесу. Про дійсне лікування, при цьому, не йдеться.

Сьогодні немає однозначного методу лікування цієї хвороби, кожен лікар-гінеколог вибирає методи лікування, виходячи з власного досвіду і особливостей пацієнтки, але будь-який лікувальний комплекс повинен обов'язково включати імунізацію всього організму, що значно поліпшить результат лікування.

Незайманість | Менструація | Вагітність | Клімакс | Статті
© 2008-2013 VIRGINITY.COM.UA