Міома - симптоми та лікування міоми
Діагноз «міома» здатний налякати будь-яку жінку. Але не варто панікувати, міома - пухлина доброякісна і при правильному лікуванні не спричиняє тяжких наслідків.
Які ж симптоми і лікування міоми? Міома матки часто буває обумовлена спадковістю. Пухлина може з'явитися, якщо подібне захворювання зустрічалося у мами, бабусі, тіток. Крім цього, міома матки частіше виникає у жінок, що не народжували, жінок з надмірною масою тіла, порушеннями менструального циклу і у тих, хто робив аборт, а також у фригідних жінок і у жінок з нерегулярним статевим життям. Захворювання достатньо поширене, але при цьому ризик того, що міома з доброякісної переросте в злоякісну пухлину досить низький. Міома матки - рідкісна причина безпліддя. Мимовільні аборти і ускладнення вагітності спостерігаються тільки у 10% хворих міомою матки.
В більшості випадків міома ніяк не відбивається на самопочутті жінки. Але іноді неприємні симптоми дають про себе знати. Частий симптом - гіперполіменорея (рясні і тривалі менструації), хронічний біль внизу живота, біль під час менструації, при статевому акті, часте сечовипускання унаслідок здавлювання сечового міхура, здавлювання сигмовидної або прямої кишки, що викликає закрепи, хронічна венозна недостатність нижніх кінцівок.
Для діагностики міоми матки використовуються такі методи, як:
- вагінальне дослідження;
- ультразвукова діагностика;
- комп’ютерна томографія (проводиться при підозрі на злоякісну освіту);
- ендоскопічне обстеження черевної порожнини малого тазу і порожнини матки.
У разі виявлення міоми проводиться її видалення.
Більшості хворих міомою матки рекомендується регулярно відвідувати гінеколога. Щоб не пропустити швидке зростання пухлини, 1 раз на 3-6 місяців проводять гінекологічне і ультразвукове дослідження. Також для лікування цього захворювання з успіхом застосовують гормональні препарати.
Ряд харчових добавок також широко використовується для припинення росту міоми.
Бажано, щоб статеве життя у жінки з міомою матки було повноцінним, з отриманням оргазму.
Якщо зіткнулися з цим захворюванням, не рекомендуються:
- фізіотерапія на живіт і поперекову область;
- масаж живота і поясниці;
- засмага під сонцем і в солярії;
- гарячі сидячі ванни, сауна.
Операція рекомендована в наступних випадках:
- рясні кровотечі, що супроводжуються анемією і непіддатливі гормональній терапії;
- постійні болі внизу живота, важка альгоменорея (болі при менструації);
- швидке зростання міоми матки в дітородному віці або будь-яке зростання міоми в менопаузі;
- гігантські міоми матки;
- безпліддя, якщо виключені інші його причини.
Вагітність, що наступила на тлі міоми матки, вимагає особливого спостереження, оскільки може супроводжуватися ускладненнями. Міома матки може стати причиною переривання вагітності, як на ранніх стадіях, так і на пізніх термінах, може перешкоджати пологам через природні родові шляхи.
Міома матки - часта і непроста патологія. Тому не намагайтеся розібратися в проблемі, ґрунтуючись на довідках або порадах подруг, а проконсультуйтесь з лікарем, який вирішить цю проблему.
|