Інформація про здоров'я жінок
Незайманість
Менструація
Вагітність
Клімакс
Статті
 
Нові статті
Затримка місячних та набір ваги – який зв'язок?
Як зберегти жіноче здоров’я
Здоров’я та краса після 45 – поради для жінок
Про дітей
Модні тенденції
Поради для вагітних
Слухові апарати – що це?
Влияние потери слуха на отношения с близкими
Внимание: парацетамол опасен для женщин!
Тугоухость на высоких частотах связана с генетическими мутациями
Нет ничего невозможного
 
 

Чоловічий клімакс

Фахівці переконалися, що після 50 років у чоловіків виникають прояви клімаксу, обумовленого зниженням вмісту в крові чоловічого статевого гормону - тестостерону. Чоловічий клімакс супроводжується симптомами: зниженням сексуального ваблення, ослабленням ерекції, зменшенням об'єму м'язової маси і схильністю до ожиріння, підвищеною стомлюваністю і депресією.

Чоловічий клімакс лікують в основному препаратами тестостерону, які підтримують нормальний рівень цього гормону в крові. Ліки у формі капсул не дуже добре засвоюються і іноді несприятливо впливають на печінку, а ін'єкції не створюють рівномірної концентрації статевого гормону в крові.

За кордоном розроблений новий препарат, що містить тестостерон, є прозорим гелем. Його наносять на шкіру один раз в день.

Немає підстав сприймати гормональну перебудову організму як хворобу. У чоловіків вона відбувається достатньо плавно. Паралельно із згасанням діяльності статевих залоз вступають в дію спеціальні внутрішні механізми, що забезпечує поступове пристосування до змін, що відбуваються. У переважної більшості чоловіків гормональна перебудова організму не відбивається на самопочутті і на працездатності.

Порушення самопочуття при чоловічому клімаксі тимчасове. Воно триває від 2 до 4 років. Чоловічий клімакс не залишає серйозних наслідків. Але оскільки існує ризик загострення існуючих захворювань, лікарі радять всім чоловікам, яким за сорок, час від часу відвідувати андролога і ендокринолога для профілактичного огляду.

Незайманість | Менструація | Вагітність | Клімакс | Статті
© 2008-2013 VIRGINITY.COM.UA