Інформація про здоров'я жінок
Незайманість
Менструація
Вагітність
Клімакс
Статті
 
Нові статті
Затримка місячних та набір ваги – який зв'язок?
Як зберегти жіноче здоров’я
Здоров’я та краса після 45 – поради для жінок
Про дітей
Модні тенденції
Поради для вагітних
Слухові апарати – що це?
Влияние потери слуха на отношения с близкими
Внимание: парацетамол опасен для женщин!
Тугоухость на высоких частотах связана с генетическими мутациями
Нет ничего невозможного
 
 

Визначення термінів овуляції

Овуляція - це момент виходу з фолікула готової до запліднення яйцеклітини.

Визначати терміни настання овуляції і знати свої сприятливі для зачаття дні бажано вміти кожній жінці. Це необхідно для планування зачаття, оберігання від небажаної вагітності, необхідно у разі лікування від безпліддя, і для спостереження за своїм здоров'ям.

Кожна жінка може відстежувати в своєму організмі ряд симптомів і ознак, якими супроводжується процес овуляції. Ці ознаки є суб'єктивними, проте зіставивши їх з точнішими методами визначення овуляції, жінка може досить успішно орієнтуватися по ним.

Варто відмітити, що як спосіб оберігання від украй небажаної вагітності метод визначення овуляції як спосіб оберігання не підходить.

Однією з ознак овуляції у деяких жінок є біль, що тягне, або поколювання внизу живота. Деякі фахівці наполягають, що в нормі процес виходу яйцеклітини не повинен супроводжуватися больовими відчуттями, але багато здорових жінок знайомі з цією ознакою. Деякі жінки відзначають підвищення сексуального ваблення в цей період.

Ще одна ознака - зміна природних вагінальних виділень. За декілька (3 - 5) днів до овуляції у більшості жінок виділення стають рясними, прозорими слизистими. Це пов'язано із зниженням в'язкості слизової пробки в шийці матки під впливом гормонів естрогену. Пік таких рясних виділень, після яких наступає період сухості, є день овуляції. Коли відбувся вихід яйцеклітини з фолікула, виділення стають густими кремовими, нерясними.

Календарний метод визначення овуляції. Суть цього методу визначення дня овуляції полягає в тому, що теоретично овуляція відбувається за 14 днів до закінчення циклу, незалежно від його довжини. Відзначаючи на календарі дати настання менструацій і проаналізувавши не меншого 4-6 циклів, можна визначити гадані дні овуляції протягом цих циклів, відлічуючи від останнього дня циклу 14 днів.

Якщо довжина циклу у жінки складає 28 днів, то овуляція доводиться на 14-й день. Якщо довжина циклу 26 днів, то овуляція відбувається на 12-й день, якщо цикл триває 32 дні, то овуляція теоретично відбудеться на 18 день циклу. Відлічивши 14 днів від найкоротшого і щонайдовшого циклів, отримуємо часовий інтервал, в якому імовірно відбувається овуляція.

Приклад. Останні 6 циклів мали тривалість 26, 25, 25, 27, 25, 25 днів.
27-14=13 - в найдовшому циклі овуляція імовірно відбувалася на 13 день.
25-14=11 - в найкоротшому циклі овуляція відбувалася на 11 день.
Значить, даній жінці слід чекати овуляцію в інтервалі від 11 до 13 дня циклу.
Інтервал від 11 до 13 дня циклу є не повністю фертільним періодом, як перед, так і після овуляції також існують сприятливі для зачаття дні.
Вести календар менструацій і спостерігати за тривалістю циклів рекомендується всім жінкам.

У плані оберігання від небажаної вагітності цей метод ненадійний, тому рекомендуємо використовувати його для зразкових підрахунків дати овуляції спільно з іншими, точнішими, методами або у випадку, якщо ви допускаєте вагітність.

Овуляція не завжди наступає за 14 днів до кінця циклу, у різних жінок ця фаза циклу - від овуляції до моменту настання менструації може складати від 12 до 16 днів і час від часу коливатися в цих межах у однієї і тієї ж жінки. Крім того, нерідкі збої в гормональній системі унаслідок стресів, переїздів, зміни клімату, при цьому довжина циклу може змінюватися як у бік затримки менструації, так і у бік передчасного її настання.

Метод вимірювання базальної температури. Цей метод точніший, в порівнянні з календарним, метод визначення дати овуляції, проте також ненадійний в плані оберігання від небажаної вагітності.

Базальна температура- це температура, яка вимірюється вранці, відразу після пробудження, не встаючи з ліжка, в прямій кишці або в піхві.

Під час дозрівання яйцеклітини на тлі високого рівня базальна температура низька, напередодні овуляції вона падає до свого мінімуму, а потім знову підвищується, до максимуму. У цей період і проходить овуляція. Після овуляції починається фаза високої температури, яка обумовлена низьким рівнем естрогену і високим рівнем прогестерону. Вагітність під впливом прогестерону повністю протікає у високій температурній фазі. Різниця між "низькою" і "високою" температурними фазами складає 0,5-0,8 °С. При точному вимірюванні базальної температури тіла можна зафіксувати рівень "низької" температури, перехід від "низької" до "високої" в день овуляції і рівень температури в другій фазі циклу.

Незайманість | Менструація | Вагітність | Клімакс | Статті
© 2008-2013 VIRGINITY.COM.UA