Інформація про здоров'я жінок
Незайманість
Менструація
Вагітність
Клімакс
Статті
 
Нові статті
Затримка місячних та набір ваги – який зв'язок?
Як зберегти жіноче здоров’я
Здоров’я та краса після 45 – поради для жінок
Про дітей
Модні тенденції
Поради для вагітних
Слухові апарати – що це?
Влияние потери слуха на отношения с близкими
Внимание: парацетамол опасен для женщин!
Тугоухость на высоких частотах связана с генетическими мутациями
Нет ничего невозможного




 
 

Вибираємо метод контрацепції

Вибір методу контрацепції залежить від віку, фізіологічних особливостей і стану здоров'я жінки. Краще всього перед вибором контрацептивів пройти огляд в гінеколога. Лікар допоможе визначити найбільш ефективний і безпечний протизаплідний засіб у кожному конкретному випадку. Головну роль у визначенні способу контрацепції грає вік жінки.

Виділяють вікові групи, для яких рекомендуються різні види контрацепції:

До 19 років. Для цього віку відповідними вважаються гормональні протизаплідні засоби. Їх починають застосовувати через два роки після настання першої менструації. Але такі засоби протипоказані при ожирінні і захворюваннях серця і судин. Дівчатам цього віку ВОЗ (Усесвітня організація охорони здоров'я) рекомендує комбіновані протизаплідні пігулки, краще всього підходять трифазні ("Тріквілар", "Трі-регол", "Трізістон") і однофазні ("Силест", "Фемоден", "Мікрогінон", "Рігевідон", "Марвелон") препарати. Вони не порушують менструальний цикл і менше інших впливають на жіночий організм.

19-35 років. У цьому віці жінкам підходять практично всі методи контрацепції, найчастіше використовуються внутрішньоматкові засоби. Вони не вимагають постійного самоконтролю, необхідного при прийомі протизаплідних пігулок. Широко застосовується також гормональна контрацепція, яка грає важливу роль в профілактиці порушень менструального циклу, безпліддя, ендометріозу. Безпечними для цієї вікової групи вважаються низькодозовані комбіновані препарати.

35-45 років. Жінкам цієї вікової категорії також рекомендовані внутрішньоматкові засоби, проте вони можуть бути протипоказані при захворюваннях шийки і тіла матки (ерозії, міоми і т.д.). Вибір гормональних методів контрацепції може бути обмежений із-за ендокринологічних захворювань, надмірної маси тіла, куріння, інших негативних чинників. Жінкам рекомендують комбіновані протизаплідні пігулки останнього покоління ("Фемоден", "Марвелон", "Силест") і трифазні препарати ("Тріквілар", "Трі-регол", "Трізістон"). Для жінок 35-40 років достатньо ефективні гормональні засоби, що імплантуються під шкіру і вводяться у вигляді ін'єкцій. Їх перевага в тому, що внутрішньом'язове введення (1 раз на 3 місяці) або імплантація під шкіру (1 раз в 3-5 років) вимагає меншого самоконтролю, чим щоденний прийом пігулок. Поширеними препаратами цієї групи є "Депо-провера", "Норплант" і "Норплант-2". Також одним з методів запобігання вагітності може бути хірургічна стерилізація, після якої відновлення дітородної функції неможливе. Але вдаватися до цього способу можна лише в тому разі якщо жінка не планує більше мати дітей.

Більше 45 років. Після 45 у жінок наступає клімакс - менопауза. Але у багатьох жінок зберігаються регулярні менструації, тому контрацепція необхідна і в цьому віці. Основні труднощі при виборі способу оберігання в цьому віці обумовлені рядом чинників ризику. Внутрішньоматкові засоби часто бувають протипоказані із-за різних захворювань (міома матки, патологічні зміни шийки матки і т.д.). У таких випадках медики рекомендують гормональну контрацепцію, яка відрізняється високою ефективністю. Комбіновані протизаплідні пігулки протипоказані жінкам, що інтенсивно палять, при закупорці кровоносних судин (інфаркти, інсульти, тромбофлебіт і т.д.), важкій формі цукрового діабету, захворюваннях печінки, інших органів. Низькодозовані препарати останнього покоління "Фемоден", "Марвелон", "Силест", "Тріквілар", "Трі-регол", "Трізістон" надають менше побічних ефектів, тому їх застосування не тільки можливе, але і корисне. Медики рекомендують також ін'єкції і імплантацію протизаплідних препаратів. Після 45 років можлива хірургічна стерилізація.

Щоб вибрати метод контрацепції який підійде саме Вам проконсультуйтеся в гінеколога.

Незайманість | Менструація | Вагітність | Клімакс | Статті
© 2008-2013 VIRGINITY.COM.UA