Інформація про здоров'я жінок
Незайманість
Менструація
Вагітність
Клімакс
Статті
 
Нові статті
Затримка місячних та набір ваги – який зв'язок?
Як зберегти жіноче здоров’я
Здоров’я та краса після 45 – поради для жінок
Про дітей
Модні тенденції
Поради для вагітних
Слухові апарати – що це?
Влияние потери слуха на отношения с близкими
Внимание: парацетамол опасен для женщин!
Тугоухость на высоких частотах связана с генетическими мутациями
Нет ничего невозможного
 
 

Історія контрацепції

У всі часи чоловіки і жінки намагалися не допускати небажаної вагітності. В глибокій старовині творці контрацептивів проявляли винахідливість. Пропонувалися різні місцеві засоби: тампони, губки, рослинні продукти, презервативи, створені з шкіри, тканин, сечового міхура кози, сліпої кішки, козла, але всі вони були незручні і неефективні.

Античні гречанки, як і стародавні єгиптянки, щоб не завагітніти, змащували вхід в матку кедровим маслом або ладаном, змішаним з оливковим маслом.

Найстародавнішим контрацептивом був контрацептив, описаний в єгипетському папірус в 1850 р. до Різдва Христового. У рецепті рекомендувалося змішувати екскременти крокодила і готувати з них пасту. Рекомендувалося приготування суміші меду і натрона. Ці суміші слід було вводити в піхву до статевого акту.

Арістотель писав, що грецькі жінки для того, щоб не допустити вагітність, використовували кедрове масло, мазь на основі свинцю або ладану, змішаного з оливковим маслом, це тим більше примітно, що їм не було відомо про існування сперматозоїдів.

Первісні племена також застосовували принцип внутрішньовагінальної контрацепції. У Африці практикувалося введення в піхву дрібно нарізаної тонкої тканини або трави. На Суматрі використовували тампон, просочений таніновою кислотою. У Гвіані і на Мартініке жінки для промивання піхви застосовували спринцювання лимонним соком. У Франції в ХVIII столітті маркіз де Сад рекомендував користуватися губкою, змоченою в суміші коньяку і води, яку поміщали в піхві перед статевим актом.

Тільки у 1880 році з'являються перші сперміциди, до складу яких входять хіна і масло какао. У минулому столітті широко використовувалася губка, просочена оцтом, не дивлячись на те, що результати були не завжди позитивними.

Незайманість | Менструація | Вагітність | Клімакс | Статті
© 2008-2013 VIRGINITY.COM.UA