Інформація про здоров'я жінок
Незайманість
Менструація
Будова та функції
жіночої статевої системи
Менструація
Менструальний цикл
Порушення менструації
Вагітність
Клімакс
Статті
 
Нові статті

Про дітей
Модні тенденції
Влияние потери слуха на отношения с близкими
Внимание: парацетамол опасен для женщин!
Тугоухость на высоких частотах связана с генетическими мутациями
Нет ничего невозможного
 
 

Поради тим, хто обирає сонцезахисні окуляри – що треба знати

Обираючи нові окуляри, на що ви дивитесь першим чином? Мабуть, на форму та дизайн – щоб модель підходила рисам обличчя та виглядала стильно. Чи ставите ви консультанту у салоні, з чого зроблено скло для окулярів, та який в нього рівень захисту? Якщо ні – то даремно!

Сучасна індустрія краси надає дуже велике значення формі оправи сонцезахисних окулярів. Нам так важливо знайти «модну» модель, що ми забуваємо про головну функцію цього аксесуари – захищати від сонця. До того ж, більшість людей робить дуже багато помилок при виборі окулярів. Розберемо найпоширеніші з них.

Топ-5 помилок тих, хто купує сонцезахисні окуляри

  1. «Чим темніші лінзи – тим краще». Насправді ні. Ступінь затемнення не має нічого спільного із захистом від ультрафіолету. Можна купити найтемніші окуляри, які взагалі не будуть затримувати сонячні промені. У результаті на вас чекатиме своєрідний обман зору – зіниці під впливом затемнення будуть розширюватися. Через це очі отримають збільшену дозу ультрафіолету, ніж без окулярів. Якщо ви хочете захистити їх, дивитися треба на значення UV-захисту.
  2. «Навіщо йти до салону – куплю окуляри у переході». У місцях стихійного продажу пропонують неякісні аксесуари з китайського пластику. Він зовсім не захищає очі від ультрафіолету, до того ж псує зір та провокую проблеми зі шкірою. Справа в тому, що цей пластик містить шкідливі хімічні речовини. У результаті сонячні промені проходять повз нього, обпікаючи сітківку. Очі від цього втомлюються та болять, зір поступово погіршується.
  3. «Я завжди ношу сонцезахисні окуляри». Ще одна помилка – у приміщення, транспорті, у похмуру погоду та ввечері вони взагалі не потрібні. Відбиваючі світло, коли його недостатньо, ви змушуєте зіниці розширятися. Це створює брак світла та порушує відтік внутрішньоочної рідини. У результаті може розвинутися рання глаукома та інші захворювання очей.
  4. «Я ношу контактні лінзи – мені не потрібні сонцезахисні окуляри». Ще одна омана – лінзи взагалі не захищають очі від ультрафіолету. Тому треба використовувати їх спільно зі спеціальними окулярами.
  5. «Хочу модні окуляри з жовтого скла». Це просто красивий аксесуар, але від сонця він не захищає. Жовте скло пропускає ультрафіолет.

Як же обрати окуляри від сонця правильно?

По-перше, купувати їх треба тільки у професійному салоні оптики. Офтальмологи стверджують, що краще взагалі не користуватися сонцезахисними окулярами, ніж носити модель з дешевого китайського пластику. Також є декілька секретів, що допоможуть вам зробити правильний вибір:

  • Рівень поглинання променів залежить від кількості спеціальних хімічних додатків, якими обробили лінзи. Тому завжди дивіться на значення UV-захисту. 100%-не поглинання має маркування 400 нм.
  • Найвищий процент захисту від випромінювання має темно-зелене та темно-сіре скло.
  • Дзеркальне покриття на лінзах знижує дозу світла, але від ультрафіолету майже не захищає.
  • Найкраще захищають очі від сонця лінзи круглої форми – усі інші модні моделі їм суттєво програють.
  • Інфрачервоне випромінювання краще відбиває скло, а ультрафіолетове – пластик. До того ж пластикові окуляри краще витримують удари.

Якщо не звертати уваги на ці важливі поради, ви ризикуєте придбати аксесуар, що буде абсолютно марним. Гірше того – деякі з них здатні зашкодити очам. Тому не слід ганятися за модними тенденціями у збиток власному здоров’ю. пам’ятайте, що найкрутіший тренд будь-яких сезонів – турбота про свій організм!

Незайманість | Менструація | Вагітність | Клімакс | Статті
© 2008-2013 VIRGINITY.COM.UA